معرفی تفنگ بادی وایرخ ( WEIHRAUCH ) مدل HW80:

یک اسلحه كاملاً شكاری با درجه دقت مسابقات تیر اندازی ساخت كشور آلمان است ودر بازار ایران قیمتی در حدود 350000 تومان دارد . انرژی فشنگ در زمان خروج از لوله ۱۵.۱ فوت پوند ( FT.LBS ) یا ۲۰.۴ ژول است. طول لوله ( ‌‌‌‌‌‌BARREL ) نیم متر ( 500 میلیمتر ) و طول كلی تفنگ 1150 میلیمتر است. با وزن 4 كیلوگرم جزئ دسته تفنگهای سنگین محسوب میشود . سیستم عملكرد آن از نوع فنری ( SPRING ) و لوله كمرشكن ( BRAKE BARREL ) است . سرعت خروج فشنگ از سر لوله ( MUZZLE ) در كالیبر 4.5 میلیمتر ( 0.177 اینچ ) با فشنگ استاندارد حدود 330 متر در ثانیه و با فشنگ 8.4 گرمی حدود 264 متر در ثانیه است كه در كالیبر 5.5 میلیمتر ( 0.22 اینچ ) حدود 50 متر در ثانیه كمتر است. از نظر عملكرد سیستم ماشه ( TRIGGER ) دارای مرتبه عالی و از نظر دقت دارای درجه دقت 8 از 10 میباشد . در دو نوع با مگسك ( OPEN SIGHT ) و بدون مگسك با شعله پوش ( SILENCER ) موجود است .

 


 

معرفی تفنگ بادی گامو شادو 1000:

تفنگها ی بادی سری گامو ( GAMO ) ساخت كشور اسپانیا بوده و در بازار ایران در مدلهای مختلف موجود است . در اینجا به معرفی مدل شادو 1000 ( GAMO SHADOW 1000 ) میپردازیم كه قیمتی حدود 150000 تومان دارد.

وزن  3 كیلوگرم و طول  110 سانتیمتر، آن را در گروه تفنگهای با وزن متوسط قرار میدهد . سرعت خروج ساچمه از دهانه لوله ( MUZZLE ) در كالیبر 4.5 میلیمتر ، 305 متر در ثانیه و در كالیبر 5.5 میلیمتر 220 متر در ثانیه است . قابلیت نصب دوربین را دارد . مگسك عقب و جلو مجهز به سیستم فیبر نوری رنگی است كه نشانه روی در تاریكی را آسانتر میسازد . ماشه ( TRIGGER ) در دو مرحله چكانده میشود و دارای سیستم ایمنی قفل ماشه است . لوله تفنگ از نوع خم شونده و مكانیزم عملكرد تفنگ از نوع فنری است . قنداق تفنگ دارای ضربه گیر در انتها و قابل استفاده در افراد راست دست و چپ دست است . ساچمه در لحظه خروج از دهانه لوله در كالیبر 4.5 میلیمتر دارای انرژی 12.9 فوت پوند ( ۱۷.۴ ژول ) میباشد. از نظر دقت برخورد تیر به هدف میتوان به آن نمره 5 از 10 داد . سبكی،ارزانی،قدرت نسبتاً بالا و طراحی متناسب با فرم بدن ( ERGONOMIC ) از مزایای آن و بد بودن سیستم ماشه و دقت نسبتاً پایین از معایب این تفنگ به حساب می آیند .

در مجموع امتیاز 4.2 از 5 میتواند نمره خوبی برای گامو شادو 1000 باشد.

 


 

معرفی تفنگ بادی دیانا پانتر 31 حرفه ای لوله کوتاه:

تفنگ بادی دیانا پانتر ( panther  ) مدل 31  ساخت كشور آلمان  میباشد و در دو نوع مختلف یكی استاندارد دارای مگسك و دیگری نوع حرفه ای ( professional  )  كه مگسك ندارد و یك  لوله ضخیم تر كه اصطلاحاً صدا خفه كن ( silencer ) نامیده میشود روی لوله تفنگ نصب شده است. دیانا 31 حرفه ای از نوع لوله شكن ( break barrel ) بوده و از سیستم فنر و پیستون استفاده میكند. قنداق آن از نوع كامپوزیت مشكی است. از نظر بلندی لوله در دو نوع مختلف عرضه میشود. یكی نوع ورزشی لوله كوتاه ( compact ) با طول لوله 15.6 اینچ یا 39.6 سانتیمتر و دومی ازنوع لوله بلند استاندارد با طول لوله 19.5 اینچ یا 49.5 سانتیمتر میباشد. عاملی كه نوع لوله كوتاه را برجسته تر میسازد مزیت بالانس بودن و توزیع وزن تفنگ است. لوله ضخیم تری كه در جلوی تفنگ می بینید شاید صدا خفه كن به نظر بیاید ولی در حقیقت یك وزنه است كه تا 1.27 سانتیمتر از جلوی لوله تفنگ ادامه دارد و با پوشاندن قسمتی از لوله تفنگ نهایتاً مركز بالانس وزن تفنگ در نقطه مناسبی از تفنگ قرار میگیرد.

 

مشخصات تفنگ پانتر 31 حرفه ای لوله كوتاه

 

انرژی : 20 ژول یا 14.8 فوت پوند

سرعت : در كالیبر 4.5 میلیمتر 300 متر در ثانیه و در كایبر 5.5 میلیمتر 225 متر در ثانیه

وزن : 3.6 كیلوگرم

طول كلی تفنگ : 1060 میلیمتر

قنداق : كامپوزیت مشكی

درجه دقت : 7 از 10

عملكرد ماشه : خوب  

 

در دو نوع استاندارد و دوربین دار DIANA PANTHER 31

 


 

معرفی تفنگ بادی دیانا مدل 52:

دیانا ۵۲ ساخت کشور آلمان و در بازار ایران قیمتی بین ۳۸۰۰۰۰ تومان تا ۴۱۰۰۰۰ تومان دارد. تفنگ بادی بسیار پر قدرت با سیستم فنر و پیستون و مناسب شکار است . دارای لوله ثابت که بوسیله اهرم از بغل مسلح میشود . رنج مفید آن بالا و ماشه اتوماتیک و از نوع مسابقه ای است . دارای دو قفل امنیتی مجزا یکی برای ماشه و دیگری برای اهرم بغل هنگام مسلح کردن میباشد . مگسک عقب فلزی و قابل تنظیم و مگسک جلو نیز قابل تنظیم است . دارای ریل دندا نه ای برای نصب دوربین است . قسمت چوبی بدنه آن از جنس چوب راش با رنگ گردویی است که دارای حکاکیهای شطرنجی در محلهای قرار گرفتن دست جهت کنترل بهتر تفنگ است . امتیاز ۴.۷ از ۵ نمره خوبی برای آن محسوب میشود .

مشخصات تفنگ بادی دیانا مدل ۵۲

- توان ( انرژی ) : ۲۶ ژول

- طول تفنگ : ۱۱۰۰ میلیمتر

- طول لوله : ۴۴۰ میلیمتر

- وزن : ۴ کیلوگرم

- سرعت شلیک : ۳۳۵ متر بر ثانیه در کالیبر ۴.۵ میلیمتر و ۲۷۰ متر بر ثانیه در کالیبر ۵.۵ میلیمتر

 

Diana 52

 


 

معرفی تفنگ بادی گامو مدل هانتر 440:

هانتر ۴۴۰ یك مدل قدیمی ساخت اسپانیا است كه امروزه با نمونه های دقیقتر و طراحی بدنه بهتر جایگزین شده است . با شكستن لوله مسلح میشود. جنس لوله از نوع استیل بدون روكش است . ماشه در دو مرحله عمل میكند و به قفل ایمنی مجهز است . هنگام مسلح كردن به طور اتوماتیك قفل میشود . مگسك عقب قابل تنظیم است ولی مگسك جلو ثابت است . هر دو مگسك دارای فیبر نوری رنگی برای دید بهتر در شب هستند . در قسمت نصب دوربین ، ریل آلومینیومی قرار دارد تا نصب دوربینهای بزرگ هم راحت باشد . دارای استاپ در انتهای ریل آلومینیومی برای جلوگیری از عقب رفتن دوربین است . در دو كالیبر ۴.۵ میلیمتر و ۵.۵ میلیمتر موجود است . برای تیراندازی تفریحی مناسب است .

مشخصات هانتر ۴۴۰

وزن : ۳ كیلوگرم

طول تفنگ : ۱۱۰ سانتیمتر

سرعت شلیك اولیه : ۳۰۵ متر در ثانیه ( كالیبر ۴.۵ ) ، ۲۲۰ متر در ثانیه ( كالیبر ۵.۵ )

توان : حدود ۱۸ ژول

دقت تیراندازی : ۶ از ۱۰

 


 

معرفی تفنگ پرقدرت دیانا مدل مگنوم 350 کلاسیک:

دیانا مگنوم ۳۵۰ به طور خاص برای رسیدن به بالاترین سرعت شلیک و بورد بالا طراحی و ساخته شده است . مگنوم ۳۵۰ ، كلاس بالاتری در تیراندازی با تفنگ بادی را ارائه میكند . دارای مكانیزم فنر و پیستون بوده و با شكستن لوله مسلح میشود . طرح قنداق آن از نوع قنداق تفنگهای شكاری است . ماشه آن از نوع مسابقه ای و دارای سیستم قفل ایمنی اتوماتیك است . دارای ریل ۱۱ میلیمتری برای نصب دوربین بوده و نشانه جلوی تفنگ قابل تعویض است . استفاده از ساچمه های سوپرمگنوم به خاطر سنگینتر بودن ، باعث میشود تا ساچمه مسیر صافتری را طی كند و شدت صدمه دیدن هدف نیز افزایش میابد . پیشنهاد میشود از دوربین بوشنل بنر ۱۲x۴۰ - ۴ و پایه دوربین گامو ۱-PC استفاده كنید . همچنین در صورت امكان از ساچمه های مارك RWS نوع SUPER DOME یا SUPER-H-POINT استفاده كنید . قیمت این تفنگ در بازار حدود 400000 تومان است .

مشخصات تفنگ بادی دیانا مدل مگنوم 350

توان : 30 ژول

طول تفنگ : 1230 میلیمتر

طول لوله : 495 میلیمتر

وزن تفنگ : 3.8 كیلوگرم

سرعت شلیك : 380 متر در ثانیه در كالیبر 4.5  و 260 متر در ثانیه در كالیبر 5.5

دقت تیراندازی : 7 از 10

امتیاز 4.5 از 5 برای آن مناسب است .

 

DIANA MAGNUMM 350

 


 

معرفی تفنگ بادی وایرخ 57:

تفنگ بادی وایرخ مدل HW57 ساخت كشور آلمان میباشد . دارای سیستم فنر و پیستون است و بوسیله اهرم زیر لوله تفنگ مسلح میشود . پایداری دقت آن بسیار بالا و مناسب جهت تیراندازی تفریحی است .ماشه آن از نوع ریكورد است و در دو مرحله چكانده میشود . میزان فشار و حركت ماشه در هر دو مرحله قابل تنظیم است . به همین دلیل كنترل ماشه به راحتی در اختیار شما است .قنداق آن آن از جنس چوب راش و دارای برجستگی محل گونه است . همچنین حكاكیهای روی بدنه باعث افزایش اصطحكاك دست با بدنه میشود . ظرفیت آن یك تیر است . دارای سیستم ایمنی اتوماتیك است . امتیاز ۴.۵ از ۵ امتیاز خوبی برای این تفنگ محسوب میشود .

 

مشخصات وایرخ ۵۷

 

وزن : ۳.۲ كیلوگرم

طول لوله : ۳۶۰ میلیمتر

طول تفنگ : ۱۰۲۰ میلیمتر

سرعت شلیك : در كالیبر۴.۵ میلیمتر ۲۵۰ متر بر ثانیه و در كالیبر ۵.۵ میلیمتر ۱۷۵ متر بر ثانیه

انرژی : ۱۱.۵ فوت پوند یا ۱۵.۵ ژول

 

WEIHRAUCH HW57

 


 

معرفی تفنگ بادی وایرخ 30:

تفنگ بادی وایرخ ۳۰ ساخت کشور آلمان است . دارای مکانیزم فنر و پیستون است و با شکستن لوله ساچمه گذاری میشود . مکانیزم ماشه آن از نوع معروف ریکورد است که عملکرد دو مرحله ای دارد و هر دو مرحله قابل تنظیم است . مجهز به نمایشگر رنگی فیبر نوری است . دقت تیراندازی آن تقریبا ۱۰۰ درصد است و مشخصات یک تفنگ بادی عالی را ارائه میکند . شکستن لوله آن نیاز به نیروی کمی دارد بنابراین برای افراد نوجوان نیز مناسب است .

مشخصات تفنگ بادی وایرخ ۳۰

طول لوله : ۴۳۰ میلیمتر

طول کلی تفنگ : ۱۰۲۰ میلیمتر

وزن : ۲.۵ کیلوگرم

سرعت شلیک : ۲۰۵ متر در ثانیه در کالیبر ۴.۵ میلیمتر

انرژی : ۷ فوت پوند یا ۹.۵ ژول

 

WEIHRAUCH HW30 MK II

 


 

معرفی تفنگ بادی دیانا 54:

تفنگ بادی دیانا مدل ۵۴ ، دارای سیستم فنر و پیستون بوده و با اهرم از بغل مسلح میشود . نسل پیشرفته تفنگهای بادی دیانا سری ۵۲ و ۴۸ است . دارای مكانیزم شناوری روی ریل است كه جلوی لگد نیرومند تفنگ را میگیرد و شما ضربه پس از شلیك را خیلی كم احساس خواهید كرد. چون قبل از اینكه لرزشی كه در اثر باز شدن فنر ایجاد میشود به ساچمه منتقل شود ، ساچمه از لوله تفنگ خارج شده است ، پس دقت تیراندازی با لا میرود . جنس بدنه از چوب راش و دارای محل قرار گرفتن گونه است . تغییری كه در طراحی قنداق صورت گرفته است عملكرد بهتری را برای تفنگ نسبت به مدلهای قبلی ایجاد كرده است . دیانا ۵۴ حقیقتاً رقیبی بی همتا برای سایر برندهای تفنگ بادی است .  دیانا ۵۴ برای كسانی كه میخواهند در تیراندازی با تفنگ بادی همیشه برنده باشند انتخاب اول است . برای این تفنگ باید از دوربین محكم و ساچمه های مناسب استفاده كنید .

مشخصات دیانا ۵۴

طول لوله :  ۴۴۰ میلیمتر

طول كلی تفنگ :  ۱۱۳۰ میلیمتر

وزن : ۴.۶ كیلوگرم

سرعت شلیك : ۳۳۵ متر در ثانیه در كالیبر ۴.۵ میلیمتر و ۲۷۰ متر در ثانیه در كالیبر ۵.۵ میلیمتر

انرژی : ۲۶ ژول

 

DIANA RWS 54 AIRKING

+ نوشته شده توسط ابوالفضل عشقی در یکشنبه دوم بهمن ۱۳۹۰ و ساعت 12:24 |